Kungörelse enligt Plan- och bygglagen grannehörande på fastigheten Skälsebo 1:42

Kungörelse enligt PBL grannehörande gällande
fastigheten SKÄLSEBO 1:42


Ämnesområde: Kungörelse enligt plan- och bygglagen
Kungörelserubrik: Grannehörande
Fastighet: SKÄLSEBO 1:42
Ärendenummer: BYGG-2026/00343
Anslaget sätts upp: 2026-08-21
Anslaget tas ner: 2026-09-04

Ansökan gäller nybyggnad av ytransformatorstation på fastigheten SKÄLSEBO 1:42.
Eventuella synpunkter ska ha kommit in till samhällsbyggnadskontoret Box 706 572 28
Oskarshamn senast 2026-09-04.

Handlingarna finns tillgängliga på servicecenter stadshuset Oskarshamn kommun.
Samhällsbyggnadsnämnden