Kungörelse enligt plan- och bygglagen grannehörande gällande fastigheten Gässhult 1:2
Kungörelse enligt PBL grannehörande gällande fastigheten GÄSSHULT 1:2
Ämnesområde: Kungörelse enligt plan- och bygglagen
Kungörelserubrik: Grannehörande
Fastighet: GÄSSHULT 1:2
Ärendenummer: BYGG-2026/00338
Anslaget sätts upp: 2026-08-19
Anslaget tas ner: 2026-09-04
Ansökan gäller nybyggnad av transformatorstation på fastigheten GÄSSHULT 1:2.
Eventuella synpunkter ska ha kommit in till samhällsbyggnadskontoret Box 706 572 28 Oskarshamn senast 2026-09-04.
Handlingarna finns tillgängliga på servicecenter stadshuset Oskarshamn kommun.
Samhällsbyggnadsnämnden