Kungörelse enligt plan- och bygglagen grannehörande gällande fastigheten Lejonet 17

Kungörelse enligt plan- och bygglagen: Grannehörande gällande fastigheten LEJONET 17.


Ämnesområde: Kungörelse enligt plan- och bygglagen
Kungörelserubrik: Grannehörande
Fastighet: LEJONET 17
Ärendenummer: BYGG-2026/00365
Anslaget sätts upp: 2026-08-27
Anslaget tas ner: 2026-09-14

Ansökan gäller ombyggnad av restaurang till kontor samt fasadändring på fastigheten LEJONET
17.
Eventuella synpunkter ska ha kommit in till samhällsbyggnadskontoret Box 706 572 28
Oskarshamn senast 2026-09-14.

Handlingarna finns tillgängliga på servicecenter stadshuset Oskarshamn kommun.

Samhällsbyggnadsnämnden