Kungörelse enligt plan- och bygglagen grannehörande gällande fastigheten Bockara 33:48

Kungörelse enligt PBL grannehörande gällande
fastigheten BOCKARA 33:48


Ämnesområde: Kungörelse enligt plan- och bygglagen
Kungörelserubrik: Grannehörande
Fastighet: BOCKARA 33:48
Ärendenummer: BYGG-2026/00339
Anslaget sätts upp: 2026-08-25
Anslaget tas ner: 2026-09-11

Ansökan gäller rivning och nybyggnad av fritidshus på fastigheten BOCKARA 33:48.
Eventuella synpunkter ska ha kommit in till samhällsbyggnadskontoret Box 706 572 28
Oskarshamn senast 2026-09-11.

Handlingarna finns tillgängliga på servicecenter stadshuset Oskarshamn kommun.

Samhällsbyggnadsnämnden