Kungörelse enligt plan- och bygglagen grannehörande gällande fastigheten Adjunkten 1
Kungörelse enligt PBL grannehörande gällande
fastigheten ADJUNKTEN 1
Ämnesområde: Kungörelse enligt plan- och bygglagen
Kungörelserubrik: Grannehörande
Fastighet: ADJUNKTEN 1
Ärendenummer: BYGG-2026/00294
Anslaget sätts upp: 2026-08-24
Anslaget tas ner: 2026-09-10
Ansökan gäller rivningslov och nybyggnation av garage på fastigheten ADJUNKTEN 1.
Eventuella synpunkter ska ha kommit in till samhällsbyggnadskontoret Box 706 572 28
Oskarshamn senast 2026-09-10.
Handlingarna finns tillgängliga på servicecenter stadshuset Oskarshamn kommun.
Samhällsbyggnadsnämnden