Kungörelse enligt plan- och bygglagen grannehörande gällande fastigheten Vånevik 9:50
Kungörelse enligt plan- och bygglagen: Grannehörande gällande fastigheten VÅNEVIK 9:50.
Ämnesområde: Kungörelse enligt plan- och bygglagen
Kungörelserubrik: Grannehörande
Fastighet: VÅNEVIK 9:50
Ärendenummer: BYGG-2026/00321
Anslaget sätts upp: 2026-08-28
Anslaget tas ner: 2026-09-15
Ansökan gäller nybyggnad av fritidshus samt rivning av mindre byggnad på fastigheten
VÅNEVIK 9:50.
Eventuella synpunkter ska ha kommit in till samhällsbyggnadskontoret Box 706 572 28
Oskarshamn senast 2026-09-15.
Handlingarna finns tillgängliga på servicecenter stadshuset Oskarshamn kommun.
Samhällsbyggnadsnämnden